| Názov školy | Základná škola s materskou školou Preseľany 580 |
| Adresa školy | 956 12 Preseľany |
| Telefón | +421 x 038 5315 106 |
| zspreselany@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zspreselany.edupage.org |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Marián Pčelár | ||
| ZRŠ | |||
| ZRŠ | |||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | Funkcia | |
|---|---|---|---|
| predseda | |||
| pedagogickí zamestnanci | |||
| ostatní zamestnanci | |||
| zástupcovia rodičov | |||
| zástupca zriaďovateľa | |||
| iní |
| Názov |
| Sídlo |
| Telefón |
Počet žiakov školy: 314
Počet tried: 18
Podrobnejšie informácie:| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 18 |
| počet žiakov | 56 | 43 | 51 | 21 | 32 | 19 | 32 | 30 | 30 | 314 |
| z toho v ŠKD | 31 | 18 | 20 | 9 | 78 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé B) Krátkodobé C) V školskom roku 2024/2025 boli školou vypracované projekty:Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2024/2025, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Trieda | ANJ | BIO | CZM | CZS | CAR | CLS | CSP | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | |||||||||||||
| 1.B | 1 | 1 | |||||||||||||
| malá trieda | |||||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| stredná trieda | |||||||||||||||
| 3.A | 1,31 | 1 | 1,08 | ||||||||||||
| 3.B | 1,21 | 1 | 1 | ||||||||||||
| veľká trieda | |||||||||||||||
| 4.A | 1,3 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 1,38 | 1,75 | 1 | 1,56 | 1 | 1 | |||||||||
| 5.B | 1,31 | 1,25 | 1 | 1,13 | 1 | 1 | |||||||||
| 6.A | 1,58 | 1,95 | 1,58 | 1,79 | 1,05 | 1 | 1 | ||||||||
| 7.A | 1,5 | 1,88 | 1,63 | 1,63 | 1,25 | 1 | 1,69 | 1 | |||||||
| 7.B | 2,38 | 2,38 | 1,94 | 1,81 | 2 | 1 | 2,13 | 1,06 | |||||||
| 8.A | 1,67 | 1,6 | 1,33 | 2,07 | 1,33 | 1 | 2,13 | 1 | |||||||
| 8.B | 1,4 | 1,67 | 1,2 | 1,67 | 1,2 | 1 | 1,8 | 1 | |||||||
| 9.A | 1,88 | 2,5 | 1,44 | 1,88 | 1,44 | 2,38 | |||||||||
| 9.B | 1,38 | 2,15 | 1,15 | 1,38 | 1 | 1,77 |
| Trieda | KNB | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC | PSPJ | PDA | PUB | PVO | RMK | SJL | SPR | SEE | THD |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | 1,12 | 1 | |||||||||||
| 1.B | 1,06 | 1 | 1,19 | 1 | |||||||||||
| malá trieda | |||||||||||||||
| 2.A | 1,21 | 1,05 | 1,11 | 1 | |||||||||||
| stredná trieda | |||||||||||||||
| 3.A | 1,46 | 1 | 1,38 | 1,77 | 1 | ||||||||||
| 3.B | 1,5 | 1 | 1,14 | 1,5 | 1 | ||||||||||
| veľká trieda | |||||||||||||||
| 4.A | 1,5 | 1 | 1,15 | 2 | 1 | ||||||||||
| 5.A | 1,56 | 1,94 | 1 | 1 | |||||||||||
| 5.B | 1,25 | 1,56 | 1 | 1 | |||||||||||
| 6.A | 1,84 | 1,16 | 2 | 1 | 1 | ||||||||||
| 7.A | 1,31 | 1,19 | 1 | 1,81 | 1 | 1 | |||||||||
| 7.B | 2,13 | 1,73 | 1,63 | 2,5 | 1 | 1 | |||||||||
| 8.A | 2,2 | 1,73 | 1,47 | 2 | 1 | 1 | |||||||||
| 8.B | 2,07 | 1,6 | 1,07 | 1,67 | 1 | 1 | |||||||||
| 9.A | 2,5 | 2,19 | 1,88 | 2,25 | 1 | 1 | |||||||||
| 9.B | 1,77 | 1,54 | 1,54 | 1,92 | 1 | 1 |
| Trieda | TSV | TEV | TEC | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | ||||
| 1.B | 1 | 1 | ||||
| malá trieda | ||||||
| 2.A | 1 | 1 | ||||
| stredná trieda | ||||||
| 3.A | 1 | 1,54 | 1 | |||
| 3.B | 1 | 1,14 | 1 | |||
| veľká trieda | ||||||
| 4.A | 1 | 1,35 | 1 | |||
| 5.A | 1 | 1 | ||||
| 5.B | 1 | 1 | ||||
| 6.A | 1 | 1 | ||||
| 7.A | 1 | 1 | ||||
| 7.B | 1 | 1 | ||||
| 8.A | 1 | 1 | ||||
| 8.B | 1 | 1 | ||||
| 9.A | 1 | 1 | ||||
| 9.B | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 1.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| malá trieda | 20 | 0 | 0 | 20 |
| 2.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| stredná trieda | 24 | 0 | 0 | 24 |
| 3.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 3.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| veľká trieda | 6 | 0 | 0 | 6 |
| 4.A | 21 | 20 | 0 | 0 |
| 5.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 5.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 6.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 7.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 7.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 8.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 8.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 9.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 9.B | 14 | 13 | 0 | 0 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| 1. oddelenie ŠKD | 26 | Katarína Švecová | |
| 2. oddelenie ŠKD | 25 | Jana Mošaťová | |
| 3. oddelenie ŠKD | 26 | Mgr.Art. Marcela Fidlerová | |
| 3.B · Krúžok | 10 | Mgr. Dagmar Kačíreková | |
| Divadelný krúžok - pre 5. a 9. roč. | 14 | Mgr. Ľubica Novotková | |
| Dizajn a tvorba v grafickom editore Canva - pre 5. a 9. roč. | 8 | Mgr. Zuzana Piterková | |
| Environmentálny krúžok - pre 1. a 9. roč. | 0 | Mgr. Silvia Schmizingová | |
| Krúžok anglického jazyka I. - pre 5. a 6. roč. | 0 | Mgr. Zuzana Pčelárová | |
| Krúžok anglického jazyka II. - pre 7. a 9. roč. | 0 | Mgr. Dominika Petrikovičová | |
| Krúžok umeleckej činnosti - pre 3. a 4. roč. | 0 | Mgr. Martina Bilická | |
| Matematika plus - pre 6., 7., 8. roč. | 0 | Mgr. Lucia Ficová | |
| Matematika prevažne vážne - pre 9. roč. | 0 | Mgr. Lucia Ficová | |
| Príprava na olympiádu z ANJ - pre 5. a 9. roč. | 0 | Mgr. Zuzana Pčelárová | |
| Programovanie a robotika | 13 | Mgr. Ján Krivý | |
| Skúmaním k poznávaniu chémie - pre 7. a 9. roč. | 0 | Mgr. Silvia Schmizingová | |
| Slovenčina prevažne vážne - pre 9. roč. | 0 | Mgr. Lucia Kollárová | |
| Šikovné pršteky - pre 1. roč. | 0 | Mgr. Jana Bujnová | |
| Športom ku zdraviu - pre 1. a 4. roč. | 0 | Mgr. Helena Kamencayová | |
| Športové hry - dievčatá - pre 5. a 9. roč. | 0 | Mgr. Ján Žovic | |
| Športové hry - chlapci - pre 5. a 9. roč. | 0 | Mgr. Ján Žovic | |
| Tvoríme s Legom - pre 5. a 6. roč. | 0 | Mgr. Marián Pčelár | |
| Tvorivé modelovanie - pre 2. a 4. roč. | 18 | Mgr. Monika Hazuchová | |
| Vitajte v knižnici - pre 4. a 9. roč. | 0 | Mgr. Katarína Feketeová | |
| Vyskúšajko - pre 2. a 3. roč. | 18 | Mgr. Monika Hazuchová | |
| Zábava v pohybe | 10 | Mgr. Dagmar Kačíreková | |
| Zábava v pohybe - pre 1. a 4. roč. | 0 | Mgr. Dagmar Kačíreková | |
| Zážitkom k poznaniu - pre 5. a 9. roč. | 0 | Mgr. Alexandra Hanusková |
Vypracoval: Mgr. Marián Pčelár
V Preseľanoch, 26. júna 2026
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage