| Názov školy | Základná škola s materskou školou Preseľany 580 |
| Adresa školy | 956 12 Preseľany |
| Telefón | +421 x 038 5315 106 |
| zspreselany@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zspreselany.edupage.org |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Marián Pčelár | ||
| ZRŠ | |||
| ZRŠ | |||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | Funkcia | |
|---|---|---|---|
| predseda | |||
| pedagogickí zamestnanci | |||
| ostatní zamestnanci | |||
| zástupcovia rodičov | |||
| zástupca zriaďovateľa | |||
| iní |
| Názov |
| Sídlo |
| Telefón |
Počet žiakov školy: 326
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 16 |
| počet žiakov | 24 | 30 | 26 | 29 | 30 | 32 | 31 | 24 | 31 | 257 |
| z toho v ŠKD | 21 | 23 | 14 | 10 | 68 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé B) Krátkodobé C) V školskom roku 2021/2022 boli školou vypracované projekty:Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2021/2022, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Trieda | ANJ | BIO | CZM | CZS | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | KNB | MAT | NBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| malá trieda | |||||||||||||||
| stredná trieda | |||||||||||||||
| veľká trieda | |||||||||||||||
| 1.A | 1 | 1 | 1,18 | ||||||||||||
| 1.B | 1 | 1 | 1,36 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1 | 1,29 | |||||||||||
| 2.B | 1 | 1 | 1 | 1,06 | |||||||||||
| 3.A | 1,16 | 1 | 1 | 1,24 | |||||||||||
| 4.A | 1,53 | 1 | 1 | 1,47 | |||||||||||
| 4.B | 1,79 | 1 | 1,07 | 1,43 | |||||||||||
| 5.A | 1,73 | 2,13 | 1 | 1,4 | 1 | 1 | 1,8 | ||||||||
| 5.B | 1,21 | 1 | 1 | 1,29 | 1 | 1 | 1,36 | ||||||||
| 6.A | 1,88 | 2,25 | 1,81 | 1,94 | 2,19 | 1 | 1,19 | 2,56 | |||||||
| 6.B | 1,5 | 1,06 | 1,25 | 1,38 | 1,13 | 1 | 1 | 1,63 | |||||||
| 7.A | 2,13 | 2,27 | 1,4 | 1,67 | 1,67 | 1,07 | 1,87 | 1,2 | 2 | ||||||
| 7.B | 2,4 | 2,6 | 2,47 | 1,8 | 2,2 | 1 | 2,33 | 1,13 | 2,67 | ||||||
| 8.A | 2,29 | 2,25 | 1,79 | 2,21 | 1,79 | 1,46 | 2,38 | 1,08 | 2,63 | ||||||
| 9.A | 1,57 | 1,71 | 1,36 | 1,5 | 1,14 | 1,79 | 2,14 | ||||||||
| 9.B | 2,47 | 2,88 | 2 | 2,53 | 1,65 | 2,65 | 2,94 |
| Trieda | NEJ | OBN | PVC | PSPJ | PDA | PUB | PVO | RMK | SJL | SPR | SEE | THD | TAS | TEV | TEC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| malá trieda | |||||||||||||||
| stredná trieda | |||||||||||||||
| veľká trieda | |||||||||||||||
| 1.A | 1 | 1,27 | 1 | 1 | |||||||||||
| 1.B | 1 | 1,36 | 1 | 1 | |||||||||||
| 2.A | 1,21 | 2 | 1 | 1 | |||||||||||
| 2.B | 1 | 1,25 | 1 | 1 | |||||||||||
| 3.A | 1 | 1,12 | 1,28 | 1 | 1 | ||||||||||
| 4.A | 1 | 1,13 | 1,87 | 1 | 1 | ||||||||||
| 4.B | 1 | 1,21 | 1,57 | 1,14 | 1 | ||||||||||
| 5.A | 1,93 | 1,07 | 1 | 1 | |||||||||||
| 5.B | 1,5 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| 6.A | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 6.B | 1 | 1,63 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| 7.A | 1,27 | 2,2 | 1,13 | 1,2 | 1,27 | ||||||||||
| 7.B | 1,87 | 2,53 | 1,07 | 1,13 | 1,57 | ||||||||||
| 8.A | 1,75 | 2,67 | 1,04 | 1 | 1 | ||||||||||
| 9.A | 1,62 | 1 | 1,5 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| 9.B | 2,29 | 1,35 | 2,53 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|
| malá trieda | |||
| stredná trieda | |||
| veľká trieda | |||
| 1.A | 1 | ||
| 1.B | 1 | ||
| 2.A | 1 | ||
| 2.B | 1 | ||
| 3.A | 1,2 | 1 | |
| 4.A | 1,2 | 1 | |
| 4.B | 1,43 | 1 | |
| 5.A | 1,2 | ||
| 5.B | 1 | ||
| 6.A | 1 | ||
| 6.B | 1 | ||
| 7.A | 1,13 | ||
| 7.B | 1,2 | ||
| 8.A | 1 | ||
| 9.A | 1 | ||
| 9.B | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| malá trieda | 18 | 0 | 0 | 18 |
| stredná trieda | 25 | 0 | 0 | 25 |
| veľká trieda | 24 | 0 | 0 | 24 |
| 1.A | 11 | 11 | 0 | 0 |
| 1.B | 12 | 11 | 0 | 0 |
| 2.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 2.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 3.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| 4.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 4.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 5.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 5.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 6.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 6.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 7.A | 15 | 14 | 1 | 0 |
| 7.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 8.A | 24 | 23 | 1 | 0 |
| 9.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 9.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| 1. oddelenie ŠK | 34 | Jana Mošaťová | |
| 2. oddelenie ŠK | 33 | Zuzana Mošaťová | |
| Angličtina hrou | 18 | Mgr. Soňa Mroceková | |
| Čítanie nás baví | 17 | Mgr. Katarína Feketeová | |
| Futbalový krúžok | 28 | Mgr. Marián Pčelár | |
| Konverzácia v anj | 19 | Mgr. Zuzana Pčelárová | |
| Kreatívny krúžok | 11 | Mgr. Ľubica Novotková | |
| Múdre sovičky | 23 | Mgr. Monika Hazuchová | |
| Počítačovo - grafický krúžok | 15 | Mgr. Lucia Ducká | |
| Pohybové hry | 26 | Mgr. Ján Žovic | |
| Príprava na testovanie 5 | 14 | Mgr. Jana Bujnová | |
| Príprava na testovanie 5 | 14 | Mgr. Martina Bilická | |
| Príprava na testovanie MAT | 16 | Mgr. Katarína Gálová | |
| Príprava na testovanie SJL | 24 | Mgr. Lucia Kollárová | |
| Prírodovedný krúžok | 28 | Mgr. Silvia Schmizingová | |
| Tanečný krúžok | 15 | Mgr. Zuzana Piterková | |
| Tvorivé dielničky | 14 | Mgr. Nataša Pinka | |
| Usilovní mravčekovia | 11 | Mgr. Dagmar Kačíreková |
Vypracoval: Mgr. Marián Pčelár
V Preseľanoch, 29. júna 2023
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage